V sobotu 29.2. 2020 se v Hrabišíně konal další turnaj ze série Grand Prix. "V kategorii A perfektně hrál Břeťa Štěpánek. Na svém teprve druhém turnaji GP obsadil 2 . místo, když uhrál 6 bodu a prohrál pouze s vítězem. Soupeře porážel výbornou hrou bez hrubých chyb a moc nechybělo k celkovému vítězství! " To jsou slova pana Martina Adamčíka z šachového oddílu SK Prostějov, kde nyní  Břeťa trénuje. Věříme, že obdobné úspěchy přijdou dříve než dalšího 29. února.

33.CHYŠKA Vojtěch

Podmínkou zařazení do žebříčku je aktivní účast v kroužku, reprezentace školy, aktivní práce v programu Chess learning.

Další žebříček vyjde 31.3. 2020.

Ten, kdo bude k 30.4. na 1. – 8. místě, má automaticky zajištěnu účast ve STANDA CUPu.  Dalších 8 účastníků STANDA CUPu vzejde z kvalifikačního turnaje, do něhož se může přihlásit kterýkoli žák naší školy (i neuvedený v žebříčku), který zná dobře pravidla a hru s hodinami.

Mgr. Pavel Řezníček

Ve středu 19. února 2020 pokračovala 4. kolem žákovská liga. Naše výprava čítala 13 hráčů z celkem 28! Není divu, že hlavní organizátor soutěže pan Zbyněk Kracík zvolil pro zprávu o turnaji výstižný nadpis Invaze z Vrbátek
Turnaje se zúčastnilo i 5 našich děvčat z celkového počtu 8.  Pan Kracík dodává: " Takový počet děvčat na našem turnaji - to už si nepamatuji hodně dlouho. A že se u Vrbátek nejedná jen o kvantitu, ale i o kvalitu pak svědčí i celkové výsledky!" Největším překvapením však bylo 7. místo Pepy Herynka, který se po výhře nad Břeťou Štěpánkem chvíli ohříval na prvních příčkách. Další umístění: 5. B.Štěpánek,10. J. Giňa, 11. J. Chyška, 12. V. Hrbata, 13. D. Ustrnul, 15. M. Buchta, 18. J. Berka (premiéra), 19.B. Stužková, 22. T. Zemanová (premiéra),  23. E. Looseley, 24. E. Indráková (premiéra),  27. T. Novotný (premiéra). Děkujeme KPŠ za  úhradu startovného a rodičům Vojty, Báry a Matyho za dopravu na turnaj.

Text i foto: Pavel Řezníček

Ve středu 15. ledna 2020 pokračovala  žákovská liga 3. kolem za účasti rekordních 30 šachistů! Ani tentokrát naši nezklamali:  3. místo Břeťa Štěpánek, 9.  M. Buchta, 10. D. Ustrnul , 11.  B. Stužková, 13. J. Giňa, 15. V. Hrbata,  18. E. Looseley, 19. J. Herynek , 21. J. Chyška. Potěšitelné je, že na celkové průběžné 2. místo se prodral Břeťa Štěpánek  a že na stejné pozici je mezi děvčaty Bára Stužková.
Blahopřejeme a těšíme se na 4. kolo, které proběhne 19.2. 2020.  Fotografie z akce zde.

Text: Pavel Řezníček, foto: Zbyněk Kracík

Ve čtvrtek 9. ledna 2020  se družstvo mladších i starších žáků vypravilo do Olomouce na Krajský přebor škol v šachu.  I tentokrát nám na nádraží ve Vrbátkách požehnala naše šachová legenda Standa Novák jedoucí  na svoji střední školu. Zdá se, že to funguje. Moc nechybělo k našemu největšímu šachovému  úspěchu. Mladší žáci  byli totiž ještě v průběhu posledního kola na celkovém druhém místě, které by znamenalo postup do celostátního finále. I přes velkou bojovnost do poslední vteřiny nám k tomu chybělo 1,5 bodu, což nakonec znamenalo celkové 5. místo z 12 (minulý rok 8. místo)!!!  Starší žáci byli neméně úspěšní, jelikož skončili  na 8. místě ze 17 (minule poslední). Úspěch je to o to větší, že před námi kromě ZŠ Horka nad Moravou a ZŠ Jeseník skončila družstva z víceletých gymnázií a že členem  týmu byl i třeťák David Ustrnul (3,5 bodu ze 7!)!!!

Cestou nazpět nás Standa pochválil a vyslovil přání, abychom příští rok skončili na bedně. Děkujeme  Standovi za důvěru i oběma týmům za vzornou reprezentaci školy (mladší žáci: Břeťa Štěpánek, Maty Buchta, Vojta Hrbata, Honza Giňa, starší žáci: Jirka Mikulka, David Giňa, Tom Kubját a David Ustrnul).  Blahopřejeme!

Text: Pavel Řezníček, foto: David Giňa