Tak jsme za deset týdnů nachodili už víc než 8 milionů kroků, A to se nám pořád nedaří přilákat do soutěže víc šesťáků a sedmáků. Mezi třídami už má na první místo patent 9. třída, která měla tentokrát účast 47 %. V jednotlivcích tentokrát zvítězil jediný šesťák Dominik Romanovský se 105 399 kroky - gratulujeme. Na dalších místech pak byli Anna Filgasová a třetí Roman Loveček. 

Krásné fotky tentokrát poslala Nikola Kadlčíková

 

           167190923 522225452099802 8674481511113236375 n          167400207 379125203071779 6553270460369069344 n           

                          10. týden výsledky     

      

Po osmi týdnech pilného chození jsme "došli až do Moskvy" a zpět. Celkem žáci 7., 8., 9. třídy ušli téměř 3 600 km (přes 5 milionů kroků). Zatím se nedaří přizvat k soutěži žáky 6. třídy. Třeba to bude  lepší v příštích týdnech, až je ven vyláká jarní sluníčko. Přesto, že mezi první trojicí "chodců" není ani jeden deváťák, znovu vítězí jejich kolektivní pojetí. Znovu se zapojilo víc než 50 % žáků. V odstupu následuje osmá třída a třetí jsou sedmáci. V soutěži jednotlivců se mezi známá jména zařadil na třetí místo Dominik Svoboda. Na prvních dvou místech jsou "stálice" soutěže: 1. A. Matulová 155 957 kroků a 2. A. Filgasová 110 033 kroků.

Těší nás velké množství fotek, které jsou jednak čerstvé a jiné nás vrací o několik týdnů zpět, kdy bylo venku ještě bílo. Omlouváme se, že jsme tentokrát nemohli zařadit všechny zaslané fotky, ale slibujeme, že na závěr roku zkusíme připravit velkou přehlídku. Snad to bude možné už prezenčně. Takže aspoň poděkování všem autorům: N. Tajovské,  N. Kadlčíkové, D. Frankovi, A. Bittnerové a Matyáši Vysloužilovi.

 

A. Bittnerová 1   D. Giňa 1

 

D. Giňa    M. Vysloužil

 

N. Tajovská 1     N. Tajovská Boží muka

   

                    N. Kadlčíková                         N. Kadlčíková 1

 

 

 

 

Přesto, že už chodíme více než 7. týdnu, pořád nás to nepřestává bavit. V minulém týdnu "nachodili" všichni zapojení dohromady 916 488 kroků. To je už docela slušná porce. Největší podíl na tom mají samozřejmě ti, kteří se umístili na "stupních vítězů". První místo obsadila Andrea Matulová  se 114 366 kroky, druhé Anna Filgasová s 97 898 a třetí Adam Rohovský 91 607 kroků. Ani tyto výkony ale nestačili k vítězství jejich tříd. Mezi třídami zase zvítězili deváťáci.

 

První "vlaštovkou" ze 6. třídy je Tobiáš Mádr, který zvládl za týden ujít 33 313 kroků. Věříme, že s příchodem jarního počasí se zapojí více žáků 6. třídy.

 

Fotky tentokrát nikdo neposlal. Protože už se začíná probouzet příroda, přikládám pro inspiraci pár fotek z mých "toulek".

     

   

         kytka       kytka 2      kytka 1

            

                      Výsledky 7. týden   

 

Další týden chodecké výzvy přinesl dva nové rekordy. Zdá se, že soutěž vzali vážněji žáci 9. ročníku, protože překonali jak procento zapojených - tentokrát už téměř dvě třetiny (64,71%), tak i počet nachozených kroků - bezmála půl milionu (476 639). Přesto první dvě místa v jednotlivcích obsadili osmáci.

Stupně vítězů v tomto týdnu:

  1. Anna Filgasová - 88 662 kroků
  2. Adam Rohovský - 77 597 kroků
  3. Sofie mádrová - 56 462 kroků

Průběžné pořadí za první tři týdny vypadá zatím takto:

  1. Adam Rohovský - 265 288 kroků
  2. Anna Filgasová - 223 776 kroků
  3. Jan Přecechtěl - 182 219 kroků

Za hezké fotky děkujeme tentokrát Nikole Tajovské:

 

      N. Tajovská Stetovice male      N. Tajovská Budetsko1 male

                                Výsledky 3. týden mala

 

Druhý týden Chodecké výzvy nám přinesl řadu rekordů:

 

-     Nejlepší výkon jednotlivce – Adam Rohovský 115 171 kroků za týden.

-     Nejvyšší zapojení třídy – 9. třída – 58,82% zapojení (10 žáků ze 17).

-    Obě třídy své výkony z minulého týdne překonaly přibližně o 100 tisíc kroků.

 

Dohromady všichni nachodili 806 513 kroků (pokud bude zlepšení pokračovat stejným tempem i v tomto týdnu, je reálné dosažení mety 1 milion kroků v součtu za obě třídy).

No a ještě doplníme, že na druhém místě v jednotlivcích se umístil Tom Mrázek s 81 968 kroky a třetí skončil Honza Přecechtěl s 80 490 kroky za týden.

 

Tentokrát se do naší fotosoutěže zapojila jen Anna Filgasová. 

 

Vítězům gratulujeme a Anně děkujeme za zajímavé fotky.

 

                                                                                                                                                                          Michal Vysloužil

 

   A. Filgasová 3 menší     A. Filgasová 4 menší           

            9.trida

 

 

Naši čtvrťáci  využili pobytu v Prostějově do poslední vteřiny. Čas mezi návštěvou dopravního hřiště a odjezdem do Vrbátek jsme věnovali zahájení Roku věže. Společně s dětmi jsme vystoupali téměř až k nejvyššímu místu věže prostějovské radnice, abychom se trošku porozhlédli po našich dalších cílech. Věříme, že se nám podaří nejenom úspěšně překonat nástrahy čím dál těžšího učiva, ale i zdolat rozhlednu na Kosíři či vysílač na Pradědu a  na  "velké" problémy se občas podívat z ptačí perspektivy... 

radnice

Text: Pavel Řezníček, foto: Jaroslav Řezníček

Jak známo, současní čtvrťáci mají každý školní rok pojmenován podle šachové figurky.V 1. třídě to byl Rok pěšáka, ve 2. třídě  Rok koně (jezdce) a ve 3. třídě Rok střelce. Ten se nám kvůli coronaviru nepodařilo v červnu zakončit podle našich představ, a tak jsme si ho vzali na mušku až v pátek 2.10. 2020.  Vyzbrojeni vzduchovkami a střelivem jsme zaujali pozice ležícího a stojícího střelce a pod velením příslušníka Armády ČR pana Herynka jsme v Dubanech na kótě 2019/2020 zahájili střelby. Diabolky nejdříve létaly jen vzduchem (asi od slova vzduchovka), později lehce cvrnkaly o dřevěnou desku, aby nakonec provrtaly i papírové terče. Vrcholem všeho byla soutěž družstev ve střelbě na nakreslené viry různých tvarů...Velké poděkování patří panu Herynkovi za logistické zajištění celé akce. Rok střelce jsme svorně zakončili rázným ZDARRR!  I plukovník ve výslužbě Roman Prymula by měl jistě radost...    

 

Rok střelce

 

Text: Pavel Řezníček, foto: Pavla Dřímalová

 

Ve středu 9. září 2020 naši  čtvrťáci strávili příjemné dopoledne na dopravním hřišti v Prostějově. Tento podzimní blok byl jako obvykle věnován z větší části teorii. Po ní se všichni nedočkavci vrhli na praktické jízdy. Nejdříve si trať plnou křižovatek prošli s instruktory, aby pak konečně vyzkoušeli ostrý provoz. Někteří hoši vyrazili na trať rychle a zběsile, pár pokut to však spravilo. Děvčata se snažila jezdit předpisově, ale  občas nám na hřišti zabloudila... Již se všichni těšíme na jarní pokračování. I když bude ještě co pilovat,  každý pevně věří, že z něho bude  odcházet s průkazem cyklisty v kapse...

dopravní hřiště copy copy

Text: Pavel Řezníček, foto: Pavla Dřímalová

 

Žáci, kteří navštěvují školní družinu, se ve středu 7. 10. vydali na výlet. Cílem byl rybník, který se nachází v lesíku v Bystročicích. V jeho blízkosti jsou nově vybudované mokřady Ing. Františka Sekaniny. Místní rybáři připravili pro děti různé úkoly (poznávání ryb, sázení rákosu). Program byl zakončen opékáním špekáčků. Fotogalerie ZDE.

 

ryb1    ryb2

Základní geometrické tvary si poctivě vštěpují prvňáci formou manipulace. Jako manipulační pomůcky nám slouží sirky, voskovky, nastříhaná brčka, párátka... No, rodiče mají opravdu fantazii a své nápady spolu sdílí. At´ žije škola hrou! :-)

Mgr. Věra Slavíčková Dvořáková

 

Se zákazem zpívání v hudební výchově si druháci poradili po svém. Nezačali chodit zpívat do Miroslavovy země, ale pustili se do výroby hudebních nástrojů. Barvení papírových tácků byla samozřejmě nejúžasnější záležitost, jelikož barva  se skvěle vyjímá nejen na papíře, ale i na rukou, lavici, podlaze... Kdo zkoušel někdy doma s dětmi, ví, o čem mluvím... :-) Přivázání provázků a rolniček a domalování lvího obličeje už bylo jen třešničkou na dortu. Výsledek perfektní! Kdo ví, možná se pustíme do výroby na zakázku...         

Mgr. Alena Buchtová

 

 

Ve školním roce 2020/2021 nastoupilo do první třídy základní školy v Dubanech 28 žáků. Svůj třetí týden školní docházky neztratili úsměvy ze rtů a odezněly prvotní drobné obavy z nové životní etapy. Děkujeme všem za laskavý a aktivní přístup podpory.

Podkategorie


Jídelní lístek od 19. 11. do 23. 11. 2012

 

 


PO   Sv: rohlík, máslo, džem, jablko, bílá káva

          O: polévka sójová

                Pečeně v pikantní omáčce, rýže, vitamínový nápoj/sirup

        Př: domácí chléb, vajíčková pomazánka, okurek, zelený čaj

 

ÚT Sv: kmínový chléb, hříbková pomazánka, kakao

        O: polévka z fazolových lusků

                Špagety s kuřecím masem a toskánskou omáčkou, džus

      Př:   raženka, sloní papání, rajče, ovocný čaj

              

ST  Sv: houska, rybí pomazánka, zelenina, čaj se sirupem

        O: polévka gulášová

             Krupice sypaná grankem, ovoce, sirup/čaj                  

         Př: tmavý chléb, hrášková pomazánka, mléko/čaj

 

ČT  Sv: dalamánek, smetanová pěna, mandarinka, granko

           O: polévka kroupová

               Pražská pečeně, brambory, okurek, džus/mléko

        Př: toustový chléb, krabí tyčinky, zelenina, čaj s citronem

        

   Sv: grahamový rohlík, bylinková pomazánka, vanilkové mléko

          O: polévka hovězí s játrovou rýží a nudlemi

             Kovbojské fazole, chléb, jogurt, vitamínový nápoj/džus                          

         Př: pečené marcipánové řezy, čaj s medem

 

 

                                                                                                

                                                                                                     Zbořilová Eva

Jídelní lístek sestavily: kuchařky ŠJ                                            ŠJ Vrbátky

Změna JL vyhrazena, závisí na dodávce potravin.

Jídlo je určeno k přímé spotřebě !!!!!                            

Vrbátky 15. 11. 2012, tel. 582382244, e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.                        

Mateřská škola

Pečujeme o vzdělávání

schranka duvery

Abychom vám zajistili lepší uživatelské prostředí, používá tento web soubory cookie. Chcete-li se dozvědět více o použitých souborech cookie a jak je smazat, podívejte se na naše privacy policy.

  Souhlasím s cookies z tohoto webu.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk